• Welcome to Blaszok the most advanced shopping theme ever crated. We are sure it will fit all your needs. Remember if you have any suggestions or ideas for future updates please share them.

 • Useful Links

  Donec placerat adipiscing sapien id consequat. Donec nec auctor nisl. Curabitur hendrerit ultricies ligula ac blandit.

  • FAQ
  • Size Guide
  • Pressroom
  • Privacy Policy
  • Career
  • Shipping
 • Customer Service

  +48 800 801 802

  Free helpline.
  For stationary and mobile phones.

  Contact Form

POZNAJ NAS

Jesteśmy dwie. Każda z innego miasta, w innym wieku, na innym etapie życia, z tym samym motorem napędowym do działania i świadomością, że życie może być wyjątkowe jeśli tylko na to pozwolimy. Nawet Limuru, miejsce w którym chcemy zrealizować projekt, widziane jest z dwóch różnych perspektyw, lecz łączy nas to co tam zobaczyłyśmy – 63 uśmiechy. Nasze dotychczasowe wspólne działania to wsparcie dla polskich misjonarzy i misjonarek w Kenii i Ugandzie w ramach projektu „Go Far Go Together”.

Fundacja Kognitiv, dzięki której mamy możliwość realizacji naszego marzenia, to działająca od 8 lat z Sylwią na czele NGO, która na co dzień współpracuje zarówno z kadrą pedagogiczną, urzędniczą, jak i wolontariuszami i młodzieżą. Do głównych zadań fundacji należy prowadzenie szkoleń dla kadry placówek edukacyjnych oraz opiekuńczo-wychowawczych, prowadzone z zakresu działania na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Sylwia

Córka, matka, kobieta. 

Od prawie 20 lat związana z tematyką wolontariatu, który rozpoczęła w Europejskim Domu Spotkań – Fundacja Nowy Staw, uczestniczka Programu Młodzieży w ramach, którego wyjechała na roczny wolontariat europejski (EVS) do Niemiec. Obecnie Prezes Fundacji Kognitiv, fundraiser, zabiegana mama z nadzwyczajną energią do działania i kubkiem kenijskiej kawy w ręce. Afryka „Białej Masajki” to początek wieloletniej historii, która prawdopodobnie nigdy nie będzie miała końca.

W czym Sylwia jest świetna?

Troszczeniu się o ludzi i zarządzaniu nimi, w końcu jest mamą dwóch urwisów. Od 2004 roku pełniła funkcję Koordynatora Działu Współpracy Międzynarodowej, w ramach współpracy w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Będąc koordynatorem opiekowała się 3 zagranicznymi wolontariuszami. Ponadto, w ramach działalności społecznej odpowiadała  za pracę 200 wolontariuszy, podczas realizacji kolejnych odsłon Święta Roweru.

Kasia

Córka, kobieta. 

Na początku był „Król Lew”. Z biegiem czasu postanowiła spakować dwie duże walizki i spróbować swoich sił na Czarnym Lądzie. Absolwentka stosunków międzykulturowych Azji i Afryki oraz dyplomacji publicznej. Nie znosi przeciętności i stagnacji, dlatego chce pomagać, podziwiać różnorodność społeczeństw, uczyć się języka suahili i budzić ze świadomością, że jest szczęśliwa, na myśl o tym kim jest i gdzie jest.

W czym Kasia jest świetna?

W łamaniu barier międzykulturowych. Uwielbia wchodzić w interakcję z ludźmi różnych narodowości, mówiącymi różnymi językami, szukając przy tym wspólnego środka porozumienia. Przyjaźń z dziewczynkami z Limuru budowana przez kilka miesięcy spędzania z nimi każdej chwili, została przelana na wirtualny papier: www.marzylamoafryce.blogspot.com